USKLADIMO FREKVENCIJE

U Svinjarevcima obilježena 28.obljetnica stradavanja branitelja i civila

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

U Svinjarevcima je obilježena 28. obljetnica stradavanja branitelja i civila ovog mjesta.

Nakon skupa ispred Vatrogasnog doma, okupljeni uzvanici zaputili su se prema spomen-obilježju pokraj mjesnog groblja, gdje su polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća odali počast svim poginulim u Domovinskom ratu. Kao i svake godine, pročitana su imena stradalih, kako se njihova žrtva nikada ne bi zaboravila.“Odali smo počast poginulim mještanima Svinjarevaca, njih 33-je, što je zaista velika brojka za ovo malo selo, ali vidjeti sve branitelje kako zajedno stupaju u miru, kao što su u Domovinskom ratu, je snažna poruka zajedništva koju šaljemo u cijelu Hrvatsku. Posebno je bilo lijepo čuti učenike područne škole kako recitiraju domoljubne pjesme, jer je žrtva svih branitelja omogućila da oni spoznaju tu ljubav prema Domovini.“ – istaknuo je načelnik Općine Bogdanovci Marko Barun. Nakon polaganja vijenaca mještani, uzvanici i gosti zaputili su se na svetu misu zadušnicu u mjesnoj crkvi Svetog Martina, za sve branitelja i civile koji su dali svoje živote za Domovinu.

 

Hitovi: 282