USKLADIMO FREKVENCIJE

Molitvena inicijativa ''Milijun djece moli zajedno'' provedena i u Županji

Kategorija: /

Međunarodno katoličko djelo Papinskog prava „Crkva u potrebi“ („Kirche in Not“) i ove godine je organiziralo  molitvenu inicijativu „Milijun djece moli zajedno za jedinstvo i mir“.Ostvarenje zajedničke molitve bilo je danas, 18. listopada, u 9 sati. 

S obzirom da svi nisu bili u u mogućnosti započeti zajedničku molitvu u 9 sati, uključivanje u akciju moguće je u neko drugo vrijeme tijekom cijeloga  dana, a u svakoj župnoj zajednici barem u okviru župnih listopadskih pobožnosti. Molitvena akcija "Dječja krunica" nastala je 2005. godine u Venezueli i već se proširila svijetom. Inicijatori krunice pozivaju se na jednu izreku Svetog Patra Pija koja glasi: "Ako milijun djece moli krunicu, svijet će se promijeniti". Tako je inicijativa došla i do svoga imena i cilja.Učenici Osnovne škole Mate Lovraka Županja danas su se pridružili ovoj molitvenoj inicijativi u sportskoj dvorani škole, a uz njihove nastavnike nazočio je i ravnatelj škole Marijan Oršolić, te vlč. Marko Peulić, župnik župe svetog Nikole Tavelića.

 

Zdenka Knežević

Hitovi: 1024