USKLADIMO FREKVENCIJE

Dani kruha – Dani zahvalnosti za plodove zemlje

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Dan grada i blagdan Mučeništva sv. Ivana Krstitelja započelo je Danima kruha – Danima zahvalnosti za plodove zemlje, manifestacijom koju već godinama organizira Udruga stanara šokačkih stanova Đeram.

Građani su mogli kušati slavonske specijalitete; lepinje i lepinjice, domaći masni kruh, pogače, pripremljene baš kao i u nekim prošlim vremenima, kako su to radili naši stari. Udruga Đeram na taj način brine da sve ne postane dio povijesti, njeguje naše običaje i nastoji ih otrgnuti od zaborava, što potvrđuje i predsjednik Udruge Antun Balentović-Mašin.

"Proslavili smo ove godine 10 godina postojanja i djelovanja, a ima nas aktivnih 40 članova. Počastili smo na Trgu naše sugrađane, a  danas malo tko to tako peče, zato želimo očuvati tu tradiciju ”, rekao je Antun Balentović- Mašin, predsjednik Udruge Đeram.

 

Hitovi: 406