USKLADIMO FREKVENCIJE

Započelo aviotretiranje komaraca u Vukovarsko-srijemskoj županiji

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Na području Vukovarsko-srijemske županije započelo je aviotretiranje komaraca prema rasporedu koji je Vukovarsko-srijemska županija objavila na svojoj web stranici.

Koriste se insekticidi odobreni od Ministarstva zdravstva RH i preporuke Svjetske zdravstvene organizacije za primjenu u naseljenim mjestima, koji su bez štetnih učinaka na zdravlje ljudi i toplokrvnih životinja. Građanima koji imaju problema sa zdravljem, kao i maloj djeci, upućena je molba da u vrijeme akcije ne izlaze iz kuća i da zatvore prozore. Nadalje, za vrijeme aviotretiranja pčelari trebaju zatvoriti košnice. Ukoliko vremenske neprilike ne dozvole tretiranje, akcija će se obaviti sljedećeg dana, odnosno dana kada bude za to moguće, ističe se u obavijesti Vukovarsko-srijemske županije.Večeras je na rasporedu područje Grada Iloka, Općina Tovarnik, Lovas, Tompojevci i Negoslavci, dok će se sutra (24.7.) u vremenu od 5 do 8 sati s dva aviona tretirati područje Marinaca, Cerića, Nuštra, Mirkovaca....Raspored svih mjesta i aviotretiranje do 25.srpnja, objavljen je dakle na web stranici Vukovarsko-srijemske županije. Županjsko područje i područje Općine Jarmina, tretirat će se posljednje, ističe se u obavijesti iz Vukovarsko-srijemske županije u kojoj za sada nema datuma aviotretiranja za naše područje.

Hitovi: 901