USKLADIMO FREKVENCIJE

Uspješno provedena akcija za malenog Lea Adžamića

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Danas je u prostorijama Cjelodnevnog boravka za odrasle osobe s intelektualnim i mentalnim oštećenjem Crvenog križa Županja  organizirana  akcija davanja krvi za uzimanja uzoraka za Registar dobrovoljnih darivatelja  matičnih stanica Zaklade Ana Rukavina za pomoć malenom Leu Adžamiću iz Gradišta. Naime, uz ogroman rad i trud Janje Stojanović, pomoćnice ravnateljice Doma zdravlja Županja za sestrinstvo  i predsjednice Komisije za zdravstvenu djelatnost GD CK Županja, te potporu Crvenog križa Županja  provedena je AKCIJA DAVANJA KRVI ZA REGISTAR MATIČNIH STANICA ZA POMOĆ MALOM LEU ADŽAMIĆU IZ GRADIŠTA. 

 Leo boluje od vrlo rijetke bolesti (Wiskott-Aldrich sindroma) i jedini način ozdravljenja za njega je transplatacija koštane srži. 

"Odaziv je izuzetno dobar i zahvaljujemo se svima koji su došli i darivali krv",rekla nam je mag. med. techn Janja Stojanović , uz čije veliko angažiranje , zalaganje i trud ova akcija je organizirana.

 

Hitovi: 534