USKLADIMO FREKVENCIJE

Hrvatski radio Županja proslavio 50. rođendan

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Na svečanosti 50.obljetnice nazočnima se obratila Mira Živković, direktorica Hrvatskog radija Županja.Hrvatski radio Županja posebnu je ulogu imao u vrijeme Domovinskog rata, kada svoj program nije prekinuo ni u danima opće opasnosti. I upravo u tim trenutcima došlo je do velike promjene u Hrvatskom radiju Županja. Među osobama koje su u drugoj polovici devedesetih godina ostavile neizmjeran trag u djelovanju Hrvatskog radija Županja je Ilija Filipović, bivši direktor radija koji se osvrnuo na rad tijekom Domovinskog rata. U ime Hrvatske gospodarske komore, ali prije svega ispred osnivača i vlasnika Hrvatskog radija Županja Branimir Kos, predsjednik skupštine Hrvatskog radija Županja na jučerašnjoj je svečanosti istaknuo veliki značaj lokalnog medija. Hrvatski radio Županja godinama surađuje s brojnim tvrtkama, poslovnim subjektima, poduzetnicima, ali ponajviše s ustanovama, institucijama i udrugama građana. Svima njima jučer je na svečanosti povodom 50.te obljetnice upućena zahvala. U ime gradskih udruga obratio se Marko Maroševac, koji trenutno obnaša nekoliko dužnosti: vijećnik je u Gradskome vijeću Županje, predsjednik je KUD-a Tomislav Županja, ali i predsjednik Konjogojske udruge Stari graničar Županja te uputio u ime brojnih gradskih udruga čestitke povodom 50.te obljetnice radija.Na svečanosti obilježavanja 50.te obljetnice Hrvatskog radija Županja čestitke je uputio i gradonačelnik Županje Davor Miličević zaželjevši svim djelatnicima uspješan rad, što je učinio i vukovarsko-srijemski župan Božo Galić. Kroz Hrvatski radio Županja prošli su brojni novinari i novinarke, snimatelji, tonski realizatori, članovi uprave, ravnatelji i direktori. Sadašnja programsko-tehnička ekipa radija uputila je  posebnu zahvalu svima koji su se na bilo koji način utkali u ovih 50 godina radija i ulicama našeg grada i šire odaslali brojne informacije, vijesti, reportaže, emisije....Jučerašnju  svečanost dodatno je upotpunio poznati županjski ulični svirač Zoran Miličić-Zole.

 

U večernjim satima održan je na poligonu Autoškole Županja veliki slavljenički koncert. Ovaj veliki jubilej, zajedno s djelatnicima Radija proslavili su brojni sugrađani i mještani okolnih mjesta.  Dobre zabave nije nedostajalo,a za to su se pobrinuli  tamburaški sastavi Vranac, Slavonski suton, Ringišpil, Kristali i Šima Jovanovac. A pravi spektakl priredio uje naš najbolji domaći rock-bend Opća opasnost.





Hitovi: 590