USKLADIMO FREKVENCIJE

Maturanti, sretno vam bilo...

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Možda bi ova srijeda bila sasvim običan dan u sredini tjedna da nije maturanata županjskih srednjih škola koji su, kao i maturanti diljem zemlje, proslavljali završetak srednjoškolskog obrazovanja....ili barem završetak nastave, jer njihove obveze tek počinju ispitima državne mature....No, ovo nije bila nimalo obična srijeda, jer nije bilo tržnog dana, što je vrlo neobično za Županju. Neki su slušali HRŽ, čuli da ne radi tržnica, ali eto, bilo je i onih koji su prema navici krenuli u taj dio grada i malo se začudili što usred "bijelog" dana mladi rade ondje...Čuđenje je brzo zamijenio "brži" korak kako bi se izbjegle vodene bombe, puške na vodu i slično...Što se može, netko ima nekakvu tradiciju, a županjski maturanti vole se ovako igrati...Pratile su ih budne oči brojnih profesora dok su članovi Savjeta mladih Grada Županja nudili sendviče i pitku vodu....Da, vode danas nije nedostajalo, barem na tržnici....Uz zvuke grupe "Divlje u srcu", ali i TS "Slavonski suton", na tzv. "norijadi" nije nedostajalo veselja....Dogovor Grada Županja i srednjih škola po mnogima je bio pun pogodak, jer prostor tržnice ionako većina mladih "voli"....Korak-dva dalje sasvim uobičajene slike Županje u mjesecu svibnju: ukrasni luk, hit cvijeće u gredicama (malo su ga kiše "ožutile", ali što se može), razgovori prolaznika, plaćanje računa, uređenje cvjetnih gredica, košnja i frezanje....Upravo na ovu temu košnje jedan dan ćemo objaviti fotografije vrijednih Županjki i Županjaca koji takve poslove rade ispred svojih domova redovito, ne čekajući da djelatnici Čistoće ili javnih radova to učine....Uostalom, u svim naseljima i ulicama dalje od samog centra Županje to nitko drugi i ne radi, nego sami građani...Ali to nije današnja priča, htjeli smo samo poručiti: Maturanti, sretno vam bilo, samo budite normalni!!!! Ostalima koji žele: pogledajte fotografije, možda, ako ste prolazili danas Županjom niste ni primijetili....

 

 

Hitovi: 366