USKLADIMO FREKVENCIJE

Neprimjereni i uvredljivi grafiti

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

Neprimjereni i uvredljivi grafiti, ispisani crnim sprejem, pojavili su se u proteklih nekoliko dana na različitim lokacijama u Županji. Djelatnici Zavičajnog muzeja "Stjepan Gruber" od prošle subote uklanjaju poruke koje su bile ispisane na njihovoj zgradi, kao i

na spomeniku Stjepanu Gruberu. Grafiti su osvanuli i na zgradi ugostiteljskog objekta u Gruberovoj ulici, ali i na židovskoj grobnici na groblju svetog Jurja u našem gradu. I ondje su ispisane uvredljive poruke, također crnim sprejem. Djelatnici tvrtke "Čistoća" d.o.o. Županja o svemu su izvijestili policiju, kao što su učinili i iz Zavičajnog muzeja "Stjepana Grubera". "Zgroženi smo ovim neprimjerenim i uvredljivim grafitima, izražavamo svoje ogorčenje i žaljenje i poduzet ćemo sve kako bi se sanirala nastala materijalna šteta. No, jesu li počinitelji ovoga djela razmišljali da osim materijalne, nanose i nemjerljivu duhovnu štetu?" istaknuli su u izjavi za naš program djelatnici tvrtke Čistoća d.o.o. Prema neslužbenim izjavama, niz neprimjerenih grafita pojavio se na još nekim lokacijama, a među građanima Županje danas se moglo čuti kako je nedavno i tijekom malonogometnog turnira u našem gradu na nogometnom stadionu Prvog igranja nogometa također zabilježeno pojavljivanje neprimjerenih grafita. Policija je i danas, na poziv Čistoće d.o.o., izašla na teren na gradskome groblju, te se svi nadaju da će pronaći počinitelje ovih djela.

Z.Knežević

 

Hitovi: 1282