USKLADIMO FREKVENCIJE

KORIZMENO HODOČAŠČE

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

Vjernici župe sv.Nikole Tavelića, njih 150, predvođeni župnikom i dekanom županjskog dekanata vlč. Markom Peulićem, hodočastili su u Morović i Šid. „Zahvaljujući dobroti domaćina i mladog kolege svećenika Nikice Bošnjakovića, bili smo u jednome hodočasničkome raspoloženju u kojemu smo posjetili župu sa 8-9 mjesta, od čega je nekoliko pravno utemeljenih župnih zajednica koje sada nemaju svećenika. Kolega Nikica je misionar u doslovnom smislu riječu, jer pokriva prostor od oko 90 kilometara. Obišli smo Kukujevce, Gibarac, bili u Moroviću u najstarijoj crkvi i svetištu Marije pomoćnice kršćana i duša u čistilištu, potom u župi sv.Roka, te u Sotu i Šidu.“ kazao je vlč. Marko Peulić i zahvalio domaćinu, ali i hodočasnicima koji su korizmeno hodočašće završili molitvom u svetištu Gospe Ilačke.

Z.K.

Hitovi: 2164