USKLADIMO FREKVENCIJE

"Delte" u Gračacu

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Osim što je njihov član Đuro Merc bio na podizanju hrvatske zastave na kninskoj tvrđavi, "Delte" su u Gračacu sudjelovale u svečanom mimohodu povodom obljetnice Oluje. Upravo za županjske Delte Gračac je jedno posebno mjesto, istaknuo je za program HRŽ-a Marijan Zovkić, predsjednik Udruge veterana specijalne policije Domovinskog rata "Delta" Županja dodajući kako iz Županje do Gračaca uvijek idu istim putem i prisjećaju se, zajedno sa svojim obiteljima, 1995. godine i sudjelovanja u "Oluji".

Prije "Oluje" županjske su "Delte" već bile na terenu, na Velebitu, a u "Oluji" je poginuo njihov najmlađi pripadnik Jozo Ilijić. Njemu su u spomen "Delte" u Gračacu podigle spomen obilježje na kojemu su jučer i položili vijence i upalili svijeće, zajedno s predstavnicima Općine Gračac. Jučer su u Gračacu nakon svete mise sudjelovali i u mimohodu zajedno s mještanima Općine Gračac. Načelnica Općine Gračac Nataša Turbić i za program HRŽ-a je istaknula kako "Delte" i Gračac veže jedna posebna spona iz Domovinskog rata, te je podsjetila kako u Gračacu živi puno Slavonaca koji i u ovim vremenima, 23 godine nakon "Oluje", daju veliki doprinos razvoju općine. Inače, članovi Udruge veterana specijalne policije Domovinskog rata "Delta" Županja nakon sudjelovanja na 23. obljetnici vojno redarstvene operacije "Oluja" sljedećeg tjedna započinju pripreme za obilježavanje 27. obljetnice od osnutka jedinice specijalne policije, koja će biti u mjesecu rujnu.

 

Hitovi: 1935