USKLADIMO FREKVENCIJE

Vlasnici na godišnji, psi na ulicu....

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Problem pasa lutalica prisutan je u skoro svim i gradskim i drugim sredinama, pa iako se na području Grada Županja o tome problemu vodi računa, posljednjih dana u samom centru grada sve je više pasa koji uznemiravaju građane.

Jesu li u pitanju godišnji odmori tijekom kojih vlasnici pasa ostavljaju svoje ljubimce bez nadzora ili su neodgovorni vlasnici iz drugih, okolnih mjesta, upravo u Županji ostavili svoje ljubimce, teško je reći. No, činjenica je da se u posljednje vrijeme u bilo koje doba dana mogu vidjeti i čopori manjih pasa, ali i pojedinačno veći psi koji, bez obzira na ljubav prema životinjama, pomalo ulijevaju strah i nepovjerenje, te predstavljaju i svojevrsnu opasnost na gradskim prometnicama. Napušteni, gladni, često pokušavaju doći do hrane u vrećicama ili torbama prolaznika, naročito na Trgu kralja Tomislava, gdje su građani više od mjesec dana samoinicijativno i hranili jednog psa koji je svoje mjesto pod suncem našao ispod velike posude s cvijećem.

 

Hitovi: 1758