USKLADIMO FREKVENCIJE

Ultramaratinci Vukovar-Srebrenica predahnu u Gunji

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

GUNJA – Ultramaraton Vukovar – Srebrenica imao je predah u Gunji, a tko je to

već sedam godina za redom. U Gunji maratonci i pratnja predahnu, okrijepe se i osvježe. U Gunju je došlo pet maratonaca koji će prijeći pet etapa ukupno 227 km između Vukovara i Srebrenice. U subotu ( 7. srpnja) su prešli granični prijelaz i u Brčkom dočekanu, a tu su i prenoćili. Cilj je da 11. srpnja u Potočarima nazoče komemorativnim skupu koji će se održati u spomen na žrtve ratnog genocida u Srebrenici. Ultramaraton organizira Vijeće bošnjačke nacionalne manjine Grada Zagreba. Ultaramaraton se trči pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović, člana Predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića i gradonačelnika Zagreba Milana Bandića. Sudionike su dočekali članovi Udruge Bošnjaka branitelja Domovinskog rata Hrvatske iz Gunje i članovi Moto kluba Cvelf Gunja, te mještani.“ Ovdje je stiglo pet maratonaca, a od Zvornika do Srebrenice pridružite će nam je i gospođa koje je prvu etapu otrčala to je Nermina Bakalović koja je došla iz SAD pa je sada u posjeti djeci. U Gunji predahnemo već sedmu godinu i ovdje se osjećamo kao kod kuće, Gunja je poveznica za najteže stradale gradove Vukovar i Srebrenicu. Hvala vam na srdačnom dočeku.“ rekao je Kemal Bukvić, član ekipe uz Ekrema Bećirevića, rukovoditelja  ovog projekta koji se uspješno realizira.

Hitovi: 1460