USKLADIMO FREKVENCIJE

Općina Gunja dobila na uporabu vozilo sa cisternom za pitku vodu

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

svečanost okupljenih mještana, vatrogasaca i čelnika zaslužnih za darovano na uporabu višenamjenskog vozila sa ugrađenom cisternom za pitku vodu. Nazočili su Damir Juzbašić, pomoćnik ministra gospodarstva, poduzetništva i obrta- ravnatelj robnih zaliha, Josip Dabro, zamjenik župana VSŽ, Antun Jelić, predsjednik županijske vatrogasne zajednice VSŽ, Zdenko Jukić, zapovjednik vatrogasne zajednice VSŽ, Anto Gutić, načelnik Općine Gunja i njegovi zamjenici, Redžep Salkić i Antonijo Marković, Boris Nikolić, predsjednik Općinskog vijeća i Mirko Nikolić, predsjednik DVD Gunja. Pozdravljajući prisutne načelnik Gutić je između ostalog rekao: „ Naša Općina je dobila na korištenje ovo višenamjensko vozilo sa ugrađenom cisternom za pitku vodu. Kada za potrebe građana zatreba pitka voda biti će na raspolaganju vatrogascima za dostavu vode. Sjetimo se kada smo prije četiri godine poslije poplave i tijekom oporavka, vodu pili iz plastičnih spremnika smješteni po ulicama. Sada znamo što znači imati ovakvo vozilo. Hvala svima koji su odlučili da ono dođe u Gunju.“ Zamjenik župana VS Josip Dabro ističe: „ Naša županija je dobila dva vatrogasna vozila grad Otok i Općina Gunja. U vozila su ugrađene cisterne inox za pitku vodu sa oko 7000 litara. Gunja je dobila dobro očuvano polovno vozilo marke Mercedes. Ovako nešto je potrebno svim općinama i gradovima u službi pomoći našim žiteljima. Na moju inicijativu, Zdenka Jukića i Antuna Jelića, a uz veliko zalaganje gospodina Damira Juzbašića, pomoćnika ministra vozila su stigla uj našu županiju. Potrebe za čamcima za Grad Vukovar u tijeku rješavanja nabavke.“ Gospodin Damir Juzbašić, pomoćnik ministra je rekao. „ Ne zvuči dobro kada kažemo da ovo vozilo u Gunji ima 12 godina, no prešlo je samo 30.000 km, dobro je očuvano i sa 7.000 litara pitke vode izvrsno će koristiti vam u Gunji i drugim u potrebi. Činimo sve za Slavoniju što nam pružaju mogućnosti.“ Riječi zahvale uputio je zaslužnima što Gunja ima ovo vozilo predsjednik DVD Gunje Mirko Nikolić: „ Naše DVD treba obilježiti 80 godišnjicu postojanja. U ovoj godini smo uspjeli osposobiti 15 ljudi koji su postali vatrogasci, jer smo godinama sa prinovama problema. Imamo budućnost za uspješan rad i sada s ovim vozilom. Hvala svima koji su Općini, a time i nama pružili ruku suradnje.“

Hitovi: 1774