USKLADIMO FREKVENCIJE

Nakon urušavanja krova postavljena zaštitna skela i traka

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Nakon što se jučer tijekom građevinskih radova na krovu zgrade nekadašnjeg hotela "Jelen" u samom središtu Županje srušio dio krova i građevinskog materijala na sami ulaz u trgovinu "DM", rano jutros gradilište je ograđeno, postavljena je građevinska skela i cijeli objekt koliko-toliko ograđen zaštitnom trakom, te naznačeno da se radi o privremenom gradilištu.

Podsjetimo, zamalo je došlo do tragedije, jer su se u trenutku urušavanja dijela krova u blizini objekta na klupi odmarali naši sugrađani, među kojima i gospodin u invalidskim kolicima, dok je sekundu-dvije prije toga u "DM" ušla gospođa s djetetom. Očevici događaja ispričali su nam kako se nisu ni snašli, kako jednostavno, kao i autorica ovih redaka, u trenutku urušavanja dijela krova, nisu ni shvatili što se dogodilo. "Gdje su inspekcije, kako se to može, hvala Bogu da nitko nije stradao...." samo su dijelovi komentara koji su uslijedili nakon što smo prvi objavili vijest o ovome događaju. Zabilježili smo na fotografijama jučer i nevjericu samih radnika tvrtke koji izvode radove, čak štoviše, i u programu HRŽ-a isticali da je samo pukom srećom sve dobro prošlo i da nije nastradao nitko ni od građana ni od radnika koji izvode radove. Nadamo se da će danas postavljena zaštita oko objekta starog "Jelena" ipak biti dovoljna....A prolaznicima uz zgradu, u samome centru Županje ipak još jedna preporuka: pazite uz zgradu, ali i kada kao pješaci prolazite rubom ceste, jer u blizini je vrlo prometno raskrižje...

 

 foto:Zdenka Knežević

Hitovi: 2440