USKLADIMO FREKVENCIJE

Gunja : " Poplavljeni za poplavljene "

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

GUNJA  - Na inicijativu župnih suradnika i župnika Ivana Živića na Gluhu nedjelju pokrenuta je akcija pod motom „Poplavljeni za poplavljene“.

Župljani Gunje i  filijale Đurići – iskusili su što je to nevolja u poplavama prije četiri godine. Iz toga iskustva pokazali su da nisu zaboravili na pomoć koja im je bila pružena od mnogih, kada im je bilo najteže. Da se ljubav i dobrota ne zaboravljaju – pokazano je tako što su se gotovo svi župljanji uključili u ovu akciju i do Uskrsa su u župni ured donijeli novčani iznos u vrijednosti od 38.000 kuna. Sakupljeni iznos u subotu 07. travnja u prostorijama Caritasa Sisačke biskupije uručen je obiteljima s područja Sisačke biskupije koje su stradale u poplavi. Pet obitelji s područja Hrvatske Kostajnice i tri obitelji s područja Lasinje – donirane su od župnika Ivana Živića i đakona Božidara Nađa s iznosom od 4.000 kuna. Tako je ukupno osam obitelji je donirano s po 4.000 kuna, a to je iznos od 32.000  kuna. Također je iznos od 6.000 kuna doniran Caritasu Sisačke biskupije za njihove potrebe. Akcija „Poplavljeni za poplavljene“ uspjela je – jer se ljubav pokazala na djelu, a sve na slavu Bogu i na korist ljudima koji su stradali u Sisačkom kraju kako nam je naglasio župnik Ivan Živić.

 

               

Hitovi: 1312