USKLADIMO FREKVENCIJE

Predsjednica u svom govoru oštra prema Vladi

Kategorija: /
Autor: Sanja Pavelić

Danas je Dan Vukovarsko srijemske županije na blagdan Svetog Martina njezinog zaštitnika. Tim povodom jučer je upriličeno polaganje vijenaca, sveta misa i svečana sjednica Županijske skupštine u gradu domaćinu,  a ove je godine to bila Županja. Boraveći u Vukovarsko- srijemskoj županije predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar- Kitarović nazočila je svečanoj sjednici Županijske skupštine u Županji. Obraćajući se nazočnima Predsjednica je uputila oštre kritike Vladi Republike Hrvatske, naglasivši kako je stanje alarmantno, te kako je potrebno uvođenje hitnih mjera kako bi se ovako stanje zaustavilo. Isto tako u svom govoru osvrnula se i na demografsko odumiranje, te predložila Vladi promjenu proračuna kako bi se zaustavio odlazak mladih i cijelih obitelji iz Domovine. Potrebno je naći dodatna sredstva za provedbu mjera kako bi se poboljšala ovako lošademografska slika - naglasila je Grabar-Kitarović.
"Želimo veće plaće, otvaranje novih radnih mjesta, želimo živjeti, a ne životariti"- zaključila je predsjednica Kolinda Grabar- Kitarović. 

 

Hitovi: 344