USKLADIMO FREKVENCIJE

Jedan je gazda u gradu.....

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Županjska pročelja posljednjih su nekoliko godina dobila novi izgled, a sve zahvaljujući mladima koji su kroz brojne zanimljive akcije grafitima oslikavali pojedine dijelove grada.

Osmišljene i nadasve oku simpatične kreacije mladih ljudi još uvijek privlače pozornost prolaznika i Županju su svrstale među gradove koje se grafitima i porukama ispisanima na takav način mogu pohvaliti, a ne poticati rasprave kako se nepriličnim porukama šalju negativne i ružne poruke....No, grafit koji je u blizini Stadiona prvog igranja nogometa poručio da je "Jedan gazda u gradu" ne samo da privlači pozornost već i potiče na promišljanje što je autor (odnosno, kako saznajemo, autori) želio reći....Neki kažu da je to samo sportska poruka nastala prije utakmice između gradskih rivala, neki to provlače kroz političke vode i svemu daju drugačiju dimenziju....Čak su se, saznajemo, priče "zahuktale" i oko autorskih prava, odnosno, bilo je rasprava tko polaže pravo na fotografiju koja je autorima ovog grafita bila podloga za poruku...Zanimljivo, prema nekim informacijama, osobe koje razmišljaju u tome pravcu da je fotografija njihovo vlasništvo, skoro svakodnevno koriste autorska djela članova Hrvatskog novinarskog društva i objavljuju po društvenim mrežama kao svoja vlastita...No, ostavimo to po strani i dodajmo uz fotografije ovoga grafita razmišljanje da bi svi mogli malo zastati i promisliti kako je svaki dan potrebno pogledati u nebo....križ je tu....

 

Hitovi: 1431