USKLADIMO FREKVENCIJE

Napokon "Zaželi" i posao za 50 žena

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Ovoga tjedna očekuje se da će Grad Županja potpisati ugovor o provedbi projekta "Zaželi-Program zapošljavanja žena", kojeg je prihvatilo Ministarstvo rada i mirovinskog sustava u okviru poziva za dodjelu bespovratnih sredstava.

Gradu Županji odobren je maksimalan iznos prihvatljivih troškova i stopostotno financiranje od 6.758.096,45 kuna. "Odmah nakon potpisivanja ugovora počet će se zaprimati prijave nezaposlenih žena za rad na projektu koji će trajati 30 mjeseci. Bit će zaposleno 50 žena, te još dvije osobe kao voditelj projekta i koordinator žena." istaknuo je, gostujući u programu HRŽ-a, gradonačelnik Županje i saborski zastupnik Davor Miličević. Osobno je očekivao da će provedba projekta "Zaželi" započeti i puno ranije, obzirom da se o programu govori još od mjeseca svibnja ove godine, a početkom srpnja resorni ministar Marko Pavić projekt je predstavio i u Županji. "No, što se tu može. Sada nas očekuje potpisivanje ugovora i natječaj, pa se nadam da će već početkom prosinca projekt i započeti s realizacijom i da napokon stare i nemoćne osobe budu uključene u program i dobiju pomoć." naglasio je gradonačelnik Davor Miličević i dodao da je Grad Županja prvi u Hrvatskoj izradio i predao projekt na kojemu je radila Lokalna agencija za razvoj "Vjeverica". Partneri u programu su HZZ - Ispostava Županja i Centar za socijalnu skrb Županja koji će voditi računa o tome da pomoć dobiju osobe kojima je ona i najpotrebnija.

 

Hitovi: 990