USKLADIMO FREKVENCIJE

Spomendan svih vjernih mrtvih

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Jučer, 1. studenog, na blagdan Svih svetih, rijeke građana pohodile su posljednja počivališta svojih najmilijih.

I na gradskome groblju u Županji, groblju sv. Jurja, mnoštvo je građana palilo svijeće i postavljalo cvijeće na grobove onih koji više nisu s nama. Kod kapelice na groblju sv.Jurja jučer je služena sveta misa, a učinili su to u zajedništvu županjski župnici, vlč. Krunoslav Karas i vlč.Marko Peulić s kolegom Nikolom Stupjakom. Nakon svete mise kod središnjeg križa na gradskome groblju izaslanstvo Grada Županja predvođeno zamjenikom gradonačelnika Mladenom Doganom i potpredsjednikom Gradskog vijeća Antom Jukom, zajedno s predstavnicima Udruge roditelja poginulih hrvatskih branitelja Županje i županjske Posavine, položilo je vijence i zapalilo svijeće. Učinili su to i kod spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima. Danas, pak, na Dušni dan, na spomendan vjernih mrtvih, sveta misa je također služena kod kapelice na gradskome groblju. I danas su u 10 sati u zajedništvu to učinili župnici županjskih župa vlč.Krunoslav Karas i vlč. Marko Peulić zajedno s kolegom Nikolom Stupjakom, a misno slavlje animirali su članovi oba župska zbora pod ravnanjem sestre Mihaele Musić. Pred brojnim vjernicima vlč. Marko Peulić, župnik župe svetog Nikole Tavelića na početku svete mise je rekao: "Sestre i braćo, na početku ove svete mise želim Vas pozdraviti zajedno sa svojim kolegama svećenicima, u ovome osobitom ozračju, ozračju koje smo nakratko uzeli kao mjesto tako čestoga boravka u ovim danima, ovdje na našem groblju. Naš grad, mjesto našeg življenja, naših radnih obveza, naših prijateljstava, prenijeli smo u jedan drugi grad, grad pokojnih, naše pokojne braće i sestara koji su živjeli zajdno s nama, dijelili isti životni prostor tolike ovozemaljske radosti, poteškoće i brige, sve ono što čini naš ljudski život. Sada smo ovdje i želimo ispuniti što Crkva govori, da je ovo općinstvo svetih, jedan drugačiji grad, jedno drugačije mjesto gdje naša pokojna braća i sestre počivaju." naglasio je vlč. Marko Peulić.

foto:Zdenka Knežević

 

 

Hitovi: 525