Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

KK BOROVO – KK ŽUPANJA  88 : 78

PRVAK  LIGE KK BOROVO

U 18. kolu, posljednjem u sezoni 2016/2017 godine kada su se košarkaši Županje na dostojanstven način oprostili od svoje publike u Županji pobjedom u ogledu s Vrijednosnicama OS Dardom 101:78 (21:17, 26 : 29, 29 : 16, 25:25). Igrali su za Županju i koševe postigli: Bruno Bilić 23, Ilija Benković 19, Ivan Stjepanović 13, Filip Labrtić 12, Anton Mićanović 11, Edin Smajić 11, Ante Ivkić 5, Filip Kuprešak 3, Borna Filipović 2, Marko Gvozdić 2, Marin Tomić bez koša. Trener: Anđelko Župarić.

Iako je odigrano posljednje kolo, prvak lige se nije znao. Belišće je bilo prvo sa 33, a drugo Borovo sa 32 boda i utakmicom manje. Zbog neodigrane utakmice od  10. siječnja Borovo – Županja. Županja je baš na otvaranju sezone igrala s Borovom i pobijedila u Županji 71:68. Zbog kvalifikacija susret zaostale utakmice Borovo – Županja zakazan i odigran je 07. ožujka, u 21 sat u Sportskoj dvorani Borovo. Županja je odlučivala tko će biti prvak lige, ako pobjedi prvak je Belišće, ako izgubi lider je Borovo. Dramatična utakmica je na otvaranju bila u znaku Borova po periodima 34:17 i 23:19. Poluvrijeme 57:36, plus 21 za Borovo. Županjci sa 21 košem minusa u nastavku ulaze kao dobra i perspektivna momčad te osvajaju treći period 18:16 i četvrti 24:15. Ipak, ostaje još 11 koševa prednosti gostiju, što je nedovoljno za pobjedu.

Tako su na pijedestal postavili Borovo. Borovo je prvak A-2 lige – istok u sezoni 2016/2017 sa 33 boda, a drugo je Belišće s bodom manje (32), a Županja je peta u ligi sa 25 bodova. U razgovoru s trenerom Anđelkom Župarićem saznali smo da je zadovoljan učinkom njegove momčadi i nada se da će sljedeće sezone rezultati biti bolji. Na utakmici koja je odlučila o prvaku igrali su i koševe postigli za KK Županju ovi igrači:

Ivan Stjepanović 23, Edin Smajić 17, Marin Tomić 9, Ilija Benković 8, Filip Labrtić 8, Marko Gvozdić 7, Bruno Bilić 6, Josip Mitrović 0, Filip Kuprešak 0, Anđelko Župarić 0, Anton Mićanović 0. Trener: Anđelko Župarić.